Cytotec Düşük Hapı

 

yorumlar

saglik-medikal

İLAÇLA DÜŞÜK (MEDİKAL TIBBİ KÜRTAJ YÖNTEMİ)

Medikal Kürtaj yöntemi Dünya’da 50’den fazla ülkede uygulanan güvenilir medikal hamilelik sonlandırma yöntemidir. Cytotec ilacı içerisindeki Misoprostol maddesi rahim kasılmalarına sebebiyet verdiğinden rahim ağzı açılır bu nedenle gebelik tutunamaz ve düşüğe neden olur. İlaçla kürtaj uygulama işlemi insan sağlığına, insan psikolojisine değer verilen gelişmiş ülkelerde uygulanmaktadır. Cytotec 2012 yılına kadar eczaneler de kolayca bulunan satışı yapılan ilaç iken, 2012 yılında kürtaj ve nüfus planlaması değişikliği nedeniyle eczanelerde satışı durdurulmuştur.

Cytotec asıl kullanım amacı; mide ülserlerinin tedavisi olması gerekirken kadınların istenmeyen gebeliklerini bu ilaçla sonlandırdığı ve kullanım amacı dışına çıkıldığı gözlemlenmiş olup eczanelerde satışı durdurulmuştur.

Cytotec halen aktif olarak Devlet Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerinin kadın doğum bölümlerinde riskli gebeliklerin sonlandırılmasında kullanılmaktadır.

Misoprostol maddesinin üç aylık (12 Hafta) erken dönemdeki hamilelikler için oldukça etkili ve güvenir olduğu kanıtlanmıştır.
Misoprostol gebeliğin kendiliğinden rahimden çıkarılmasını sağlar ve rahim kasılmalarını arttırır. Ayrıca kasılmaların neden olduğu atıkların rahimden çıkarılmasına yardımcı olur.  İlaçla düşük yönteminin etkileri kramp ve uzun süreli adet seklindeki kanamalı bir süreçtir. Ciddi komplikasyon riski son derece düşük olup; araştırmalar kadınların tıbbi düşük yöntemini, hastaneye veya acil servise yakın olduğu sürece kendi evlerinde uygulamalarının güvenli olduğuna işaret etmektedirler.

Kürtajın sözlük anlamı kazımak olduğu açık bir gerçektir. Uzmanlar kürtaj yapılan kadınların ilerleyen dönemlerinde tekrar hamile kalma olasılığının zayıfladığını belirtmektedirler. İlaçla düşük yapma işlemi vücudun kendi kendine doğal bir sonucu olduğundan ilerleyen dönemdeki gebelikler için avantajlıdır.

MEDİKAL TIBBİ KÜRTAJ (CYTOTEC AVANTAJLARI)

 • Gizlilik Taşıması
 • Cerrahi müdahale olmaması
 • Kürtaj masasına yatmak yok
 • Kürtajın psikoloji yok
 • Kendi kendine uygulama
 • Erken haftalarda uygulanabilir
 • Anestezi hissi yok
 • Daha az ağrılı sancılı
 • Enfeksiyon kapma riski yok
 • Daha ekonomik
 • Daha az riskli
 • Mahremiyet kaygısı yok

CYTOTEC İLACI NEDİR ?
Cytotec isimli ilaç misoprostol etken maddeli bir ilaçtır. Cytotec Dünya Sağlık Örgütü`nün (WHO) temel ilaçlar listesinde yer almaktadır. Asıl kullanım amacı Non-steroid anti-inflamatuar ilaçların (NSAİİ)  sebep olduğu gastrointestinal ülserleri önlemede ve mide, duodenum ülserlerinin tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda gebelikte servikal dilatasyon için bir preindüksiyon ajanı olarakta kullanılmaktadır. Misoprostol yan etki olarak uteri kontraksiyonlara neden olabilir. Cytotec istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasına yardımcı olmaktadır. Cytotec halk arasında düşük yaptıran mide hapıdüşük hapı, kürtaj hapı olarak adlandırılmıştır.

Cytotec dünyada bir çok hekim tarafından hamileliği sonlandırma (düşük) işlemi için kullanılan ilaçtır. Hiçbir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan hamilelik (gebelik) sonlandırılabilir. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadığı için bir çok hekim tarafından tavsiye edilmektedir.
searleFormül: Her tablet 200 mcg misoprostol, yardımcı madde olarak da mikrokristalize selüloz, hidroksipropil-metil selüloz, sodyum nişasta glikolat ve hidrojenlenmiş hint yağı içermektedir. Cytotec, beyaz-hafif grimsi, beyaz renkte her iki yüzü çentikli, altıgen şeklinde, bir yüzünde Searle 1461 yazılı bir tablettir. Bu ürün sadece Pfizer ilaç firması lisansı ile ingiltere’de üretilmektedir. Bu altıgen şeklin dışındaki ilaçlar jenerik veya sahtedir.
Misoprostol, sancı başlatarak gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir prostaglandin ilacıdır. Methotrexate ve mifepristone ile kombine edilerek kullanıldığında tek başına kullanımından daha etkilidir.  Misoprostol doğum sancısını başlatmak ve aynı zamanda mide ülserini önlemek için kullanılır .

Cytotec Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından desteklenmekte olup aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı (FDA) onaylı bir ilaçtır. FDA internet sitesinde incelemek için tıklayınız!

Misoprostol şu durumlarda da kullanılabilir:

 • Beklenen ama gerçekleşmeyen düşüğün tamamlanması (tamamlanmamış düşük).
 • İstenmeyen gebeliklerde medikal düşük amacıyla
 • İkinci trimesterdeki müdahaleli düşüklerde sancıyı başlatma.
 • Üçüncü trimesterdeki müdahaleli düşüklerde sancıyı başlatma.
 • Cerrahi bir kürtaj işlemi öncesinde 3 ila 4 saat serviksi genişletme.
 • Doğum sancısını başlatmak için serviksi yumuşatma
 • Özel jinekolojik testler ve tıbbı kürtaj öncesi serviksi yumuşatma

SIKÇA SORULAN SORULAR
Gebeliğimin kaçıncı haftasına kadar medikal kürtaj uygulayabilirim?
Gebeliğinizin 12. haftasına kadar rahatlıkla kendi kendinize uygulayabilirsiniz. Medikal kürtaj uygulamasında ne kadar geç kalınırsa risk o kadar artıyor.
Bilimsel Olarak : Medikal kürtaj ilk olarak gebeliğin ilk üç ayı içerisinde önerildi. Medikal kürtajın ilk üç ay (12 Hafta) içerisinde daha etkili olduğu gösterilmektedir. 2004 yılında, “The Royal College of Obstetricians and Gynaecologists kanıtlara dayandırdığı rehberinde Mifepriston`un Misoprostol ile tıbbi yöntemlerle kulanımının gebeliğin 1-13′ üncü haftalarında Tıbbı Kürtaj dan daha güvenli ve etkili olduğu belirtildi. 13’üncü haftadan sonraki tıbbi düşüklerdeki komplikasyon riski daha yüksektir. 13′ üncü hafta dünyadaki diğer sağlık uzmanları tarafından da bir limit olarak desteklenmektedir. 2004 yılındaki uluslararası bir konferansta yapılan resmi raporda “13 üncü haftaya kadar olan gebeliklerde haplar birinci basamak sağlık hizmetleri tarafından sağlanabilir ve kadınlar kendi tercihleri ve kişisel durumlarına göre evde kendi başlarına veya klinik ortamda bu yöntemi uygulayabilirler. 13 haftadan sonraki ve ikinci üç aydaki tıbbi düşükler sağlık merkezlerinde veya hastahanelerde yapılabilir.” şeklinde önerildi.
Kanamam ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek?
Cytotec Misoprostol kullandıktan sonra kanama ve krampların başlamasını bekleyebilirsiniz. Kanama genelde ilaçların kullanımından 4 saat sonra başlar; ancak kimi zaman daha geç veya daha erkende başlayabilir.
Bazı kadınlar için, Misoprostol kullanımından kısa bir süre sonra, kanama, kramplar oluşabilir. Kanama, genelde düşüğün başladığının ilk işaretidir. Kanama çoğunlukla adet kanamasından biraz daha şiddetli olup, dokulu olarak gerçekleşir. Gebelik süresi uzadıkça, krampların ve kanamanın şiddeti de artar.
Şimdiye kadar görülen hayati tehlike oluşturacak bir kanama görülmemiştir. Düşük gerçekleştikten hemen sonra, kanama ve kramplar azalır. Düşüğün gerçekleştiğinin fark edilebileceği an, kanamanın, krampların ve ağrının Sedatdiği andır. Normalde kanama, düşük sonrasında 1 hafta 15 gün süresince hafif olarak devam eder; ancak bu süre değişebilir bu süre tıbbi kürtajlarda da geçerlidir. Normal adet döngüsü ise 4 ila 6 hafta içerisinde geri döner.
En şiddetli kanama çoğunlukla Misoprostol kullanımından 2-5 saat sonra oluşur ve 24 saat içinde hafifler. En ağır kramplar ve kanama genellikle 3-5 saat sürer; ancak bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Misoprostol kullanımından haftalar sonra bile doku atabilir. Bu sık görülmekte olup, 2 saat ve daha uzun süre boyunca saat başı pedden daha fazla emilime sebep olacak şiddette bir kanama göstermiyorsanız tehlikeli değildir. Vücudunuzun uterüsü tamamen boşaltmasının zaman alması normaldir. Her kadının vücudu farklıdır.

Düşük Atıklarını Görebilir miyim ?
Birçok kadın pedinde veya tuvalette kan ve doku görebilmektedir. Embriyo (oldukça küçük) çoğunlukla doku ve kanla birlikte atılır ve kadın tarafından fark edilmez. Ancak; bu embriyoyu (oldukça küçük) görmenizde mümkündür. Gebeliğin süresine bağlı olarak, küçük bir gebelik kesesi görünür olabilir. Örneğin, eğer 6 haftalık gebeyseniz görünür bir kese olmayacaktır. 9 haftalık gebelikte, kanın içinde bir kese bulmanız ve embriyoyu görmeniz mümkün olabilir. 8-9 haftalık bir gebelikte, embriyonun boyutu yaklaşık 2.5 cm kadardır. Bu stres verici olabilir.
Emziriyorum cytotec kullanabilir miyim?
Misoprostol aldıktan sonraki ilk 5 saatte emzirmemek daha iyidir. Bu ilk 5 saatte üretilen sütün atılması tavsiye edilir.
Daha bilimsel bilgi: Misoprostol metabolitinin süte karışması mümkündür; bu sebeple emzirmeye devam eden ve medikal kürtaj gerçekleştiren kadınların bu süreçte üretilen sütü atmaları daha iyidir.
Cytotec Yan etkileri var mı?
Cytotec misoprostol kullanımında yan etkiye rastlanılmamıştır. Bir çok kullanıcı ilaç etkileri ve düşüğün etkilerini karıştırmaktadır. Cytotec hiç bir yan etkiye sebep olmamaktadır. Kendiliğinden ilaç kullanmadan düşük yapan kişilerde bulantı, kusma, ishal ateş Sedatmesi, titreme, kanama, kasıklarda ağrı görülebilir bunlar düşüğün sebep olduğu etkilerdir. İlaç kullanarak gerçekleşen düşüklerde de aynı etkileri göreceksiniz. Bu etkiler görülmeden düşük gerçekleşmez.
Cytotec kullanırken birşeyler yiyebilir miyim?
Sezgi gücünüzü azaltacağından, alkol tüketmemelisiniz. Normalde yapacağınız gibi sıvı maddeler tüketebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Ancak bazı kadınlar Misoprostol sebebiyle mide bulantısı yaşayabileceklerinden, hafif şeyler yemeyi tercih edebilirsiniz.
Cytotec ile düşük yaptıktan sonra tekrar çocuk sahibi olabilir miyim?
Kadınlar yaklaşık 40 yıl kadar doğurgandırlar. Bazı kadınlar, korunma yollarının işe yaramaması, ne zaman cinsel ilişkiye gireceğini kestirememesi veya korunma yöntemleriyle ilgili bilginin veya yöntemlerin erişilebilir olmaması gibi sebeplerle birden fazla olarak kürtaj yaptırma gereksinimi duyarlar. Güvenli bir kürtaj yaptırmak, veya bunu birden fazla kez yaptırmak, bir kadının sağlığını veya ileride çocuk yapma kapasitesini etkilemez.
Ağrı Kesici Kullanabilir miyim?
Ibuprofen kramplar için en etkili ağrı kesicidir. Bununla birlikte Naproksen ve Diklofenak gibi başka NSAID’ler de kullanabilirsiniz. Ibuprofen elde edemiyorsanız, parasetemol, tylenol (asetominofen) veya Aspirin (Salisilik Asit) de etkili olacaktır. Bazı kadınlar için ek olarak karna sıcak su kompresi de rahatlık sağlayacaktır. Lütfen, aldığınız ağrı kesicide alabileceğiniz maksimum dozaj için kullanım talimatlarını okuyunuz.

Medikal Kürtaj Zor mudur?
Hayır. Misoprostol`i kendi başınıza alabilirsiniz. Misoprostol`u kullanmak diğer ilaçları kullanmaktan daha karışık değil. Tıbbi kürtajın bir hastane ya da ilk yardım kliniğinde yapılmasına gerek yoktur. Medikal kürtajın riskleri, normal düşük yapmanın riskleriyle aynıdır. Hamileliklerin % 15`i düşük ile sonuçlanır. Bu düşükler genellikle hastanede değil evde meydana gelir. kadınların çoğu bu tür durumlarda ne yapmaları gerektiğini kendileri bilirler ve sadece ağır kanamalar veya ateş gibi problemli durumlarla hastaneye giderler. Medikal kürtaj düşük yapmaya neden olur. Hamileliğiniz 9. haftayı geçmemişse ve yaşadığınız yer sağlık hizmetlerine bir saatlik mesafedeyse, bu ilaçları evinizde kendiniz kullanabilirsiniz.
Medikal Kürtaj (ilaçla Düşük) Tehlikemi?
Hamileliğin ilk 9 haftasinda gercekleştirilen tıbbi düşüğün çok düşük oranda komplikasyon riskleri vardır. Bu risk kadının doğal düşük yapma riski ile benzerdir. Problemler bir doktor tarafından kolaylıkla tedavi edilebilir. tıbbi düsük yapan 100 kadın üzerinden, 2 veya 3 kadın detaylı bir tıbbi müdahale için doktor, ilk yardim kurulusu yada hastaneye gitmek zorundadır. Düşük yapmak coçuk doğurmaktan daha güvenli ve neredeyse doğal düşük yapmak kadar güvenlidir. Bu su demek oluyor. Misoprostol ile yapılan güvenli düşük her zaman hayat kurtarır.

160 comments / Add your comment below

 1. Sedat bey ilginiz için teşekkür ederim. nişanlımla ayrılık sonucunda düşük yapmam gerekiyordu başardım sayenizde kızlar eğer zor durumda kalırsanız arayın 0531 523 28 88

  1. çok teşekkür ederim imahan aradım Sedat beyi kargoyla 1 gün sonra aldım ilacı gecenin kaçında olsa telefonunu açtı
   sonuç olarak mecburiyetten düşük yaptım üzgünüm 🙁

  2. Teşekkür ederim herşey için. Bu zamanda mecbur kalındığında kullanılabilecek birşey varsa ilaçmış gerçekten.

 2. Benim hayatımda ki en büyük başıma ders olacak bişeydi bu. çok çok teşekkür ederim Sedat bey.

 3. Sedat beye tesekkur ederim gercekten eczacı olarak bulamadıgımız düşük ilacını sizde bulduk kullandık ve olumlu cevap aldık size tesekkur ederiz

 4. DAHA ÖNCE BİR BAŞKASINA İNANIP PARA GÖNDERDİM KARGOYLA ÇOCUK ARABASI GÖNDERDİ PARAMI KAPTIRDIM. Sedat beyE TEŞEKKÜR EDERİM KULLANIMINI BİLE AYRINTILI OLARAK ANLATTI KENDİSİ İLACI ELDEN TESLİM ETTİ.

   1. Hocam çok teşekkürler. Ben 8 haftalık Hamileydim ailem duyucak diye korkuyorken Sedat beyii buldum allah razı olsun bana bu konuda yardımcı oldu vede 19 saatin içerisinde dusuk yaptım. Sedat beye guvenebilirsiniz. Hiçbir tehlikesi yok.

     1. Herhangi bir tehlikesi yok düşük sonrası zaten hastaneye gideceksiniz.

     2. size acil ulaşmam lazım Sedat bey lütfen nasıl ulaşabilirim size

 5. bende hiç belli olmuyor du sadece kilo aldım sanıyordum kusmalarim arttı doktora gittim 10 haftalık hamile olduğumu öğrendim internetten bir numara buldum Sedat beye ulaştım sağolsun yardımcı oldu kızlar hapı alın kendinize bir gün ayırın

  1. Bende 16 haftalik hamileyim nasıl okuyor ağrı sancı yada bir RİSK veya doktora gittim mi araştırma yapıyorlar mi bende alsam işime yarar mı

    1. Sedat bey 5 haftalık gebeyim ve bu gebeliği istemiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz cevabınızı bekliyorum

  2. Emine benimde kullanmam lazım ama doktorlar çok tehlikeli dedi senden cesaret almak istiyorum beni de 14 haftalik

 6. MERHABA BENDE BU İLAÇDAN ALMAK İSTİYORUM ŞİMDİ İŞ YERİNDEYİM MÜSAİT OLDUĞUMDA ARAYACAĞIM ACİL OLARAK TESLİM EDER MİSİNİZ? TEŞEKKÜRLER

 7. 7 haftalık hamile olduğumu öğrendim sevgilim askere gitmeden evlenemezdik kaa abi iyi ki sizin gibi insanlar var

 8. 10 HAFTALIK HAMİLE OLDUĞUMU YENİ ÖĞRENDİM İNTERNETTEN Sedat beyİ ARADIM DÜŞÜK HAPINI GETİRDİLER VE SONUÇ GERÇEKTEN OLUMLU BAŞARILI GEÇTİ. KAPIMA KADAR GELDİLER ÇOKTEŞEKKKÜR EDERİM

 9. Ben Azerbaycandan müracaat ediyorum, ilk hamileliyimi yasiyorum, 3 haftalik hamileyim, ayni bu habdan almisim ama kullanmaya korkuyorum..bana bir yol gostermenizi rica ederim.
  Saygilarimla

   1. Fatoş hanim Sedat beye nasıl ulaşabilirim? Gerçekten guvenebilirmiyim çünkü korkuyorum bana lütfen bilgi verebilirmisiniz

  1. canım yurt dışında bu ilacın satışı yasak değil kolayca bulabilirsin. eczanelere sorman bile yeterli

 10. Mrb bi arkadaşım aracılığı ile sizden ilacı temin ettim. Gebelik 4. Haftada kullanım dozu ile ilgili bilgi verirmisiniz lütfen

 11. malesef bende sahte ilac kurbanıyım 250 tl gitti ama tecrube edındım sag olun Sedat bey siz bu işte teksiniz size iyiki guvenmişimm

 12. Allah razı olsun Sedat bey sizden çok teşekkür ederim ilk sizi aradım ve başarıya ulaşmış oldum zamanzız hamile kalmıştım evliyim 1 kızım bi oğlum var .
  Sedat bey Sağolsun derdime şifa oldu kurtardı hamilelikten başarılar diliyorum .

 13. sevgilimle sürtünme ile ilşki yaşadık hiç ummadığım şey oldu regl gecikince test yaptık hamileliğim çıktı interntte bakarken Sedat beyi buldum bilgi verdi açıkçası güvenmekte sıkıntı yaşadım sipariş verdim kullanım hakknda bilgi verdi ne dediyse ben onu yaşadım. ben bu durumdan kurtuldum ailem duysa üniversite okutmayı değil evden bile çıkarmazlardı. Sedat bey teşekkür ederim.

 14. Ay kusura bakmayin sinerlerim cok bozuk insan insanı nasıl kandırır he bu durumda bayan bayanı nasıl kandırır yok 14 yolluyormuş yok orjinalmiş sahtesi yokmuş da neden aldıgım ilac fayda etmedi …… hanım aradıgımda telefona bile bakmıyorsunuz azarlıyorsunuz ilacı satana kadar 10 larca yalan sattıktan sonra ortata yoksunuz sizi allaha havale ediyorum 250 tl haram olsun

  burdan Sedat beyede sonsuz tesekkurler ediyorum işlemin her asamasında yanımda oldu sizin gibi iyi insanlarda varmış allah kalbinize göre versin düşükten sonra bile ilgilenmeniz alakadar olmanız süper di yazacak cok sey var ama bunlar yeterli ilac alacaklar sahte ilac almayın bende olurmu diyordum ama oluyormuş

 15. Selam arkadaşlar kesinlikle güvenebilirsiniz. İlk önce bende tereddüt ediyordum ama kesinlikle faydasını gördüm vede düşük yapana kadar Sedat hoca benim her derdimi dinledi allah razı olsun bana çok yardımcı oldu… başka yerlerde ucuza var ama ilacı sattiktan sonra hiç ilgilenmiyorlar ama Sedat by öyle değil…bende 10 haftalık hamileligimi sağolsun Sedat bey sayesinde düsüğümü 8 saate gerçekleştirdim kesinlikle güvenebilirsiniz…..

 16. istanbulda elden aldım ilacı Sedat beye minnettarım ne söylediyse o oldu param boşa gitmedi
  internetten buldum sonuçta tedirgindim ama güveni boşa çıkarmadı
  teşekkürler

  1. Sevgi ya bende ist dan elden alayım diyorum hakket memnunmusum çok tedirginim. Kanama fazla olur sağlık riske düşer bu sefer daha fena olur. Ya düşük gerçekleşmezse ????

 17. Sedat bey adetim bitiş tarihi üzerinden 52 gün gecti cesaret edip test yaptiramiorum normal şartlarda eğer hamilelik varsa 8 haftaya yakın olcak ltfen bana bilgi verin bu ilaç sayesinde 8 haftalik hamilelik ne kadar sürede sonuclanir

 18. Merhaba arkadaşlar 9 haftalik gebeligim vardı ve cok zor durumdayım Sedat bey sayesinde kurtuldum her keze rahalikla tavsiye ederim hiç endişe duymadan kurtuldum Sedat bey çok teşekkürler

 19. Mrb abi bana bu ilaçtan lazım bana yardımcı olurmusunuz sizi cok iyi anlattılar şimdiden tşk ederim ilginiz için 0536 *** ** ** bekliyorum

 20. Sedat bey teşekkür ederim herşey için. şimdi boşandığım halde çocuğunu isteyen kaynanaya ohh olsun

 21. merve hanım ben pazar günü kullandım bu ilacı 4 haftalıkdı sorunsuz düşük yaptım kimsenin kimseyi dolandırdığı yok

  1. ÇAMUR ATMA KİMSEYE GÜLÜM BENDE ARADIM İLACI ELDEN ALDIM
   PAZARDA OLSA HER ARADIĞIMDA YARDIMCI OLDU SAĞOLSUNLAR

 22. Sedat beyi googleden buldum samimi ve gerçekten ne dediyse onu yaşadım ben en zor zamanımda yardımcı oldu
  kızlar benim canım yandı evlenmeden asla asla olmasın nişanlıydım şimdi ayrıldık
  Sedat beye güvenin abilerin abisidir o

 23. Sedat bey merhaba
  benim adetim gecikti korkuyorum test yapmaya ya hamileysem :'(
  ne olur yardımcı olun yarın ilk iş sizi aramak olacak
  çok kötüyüm okul ne olacak 🙁

 24. 5 saat once kullandim ve hala sonuc alamadim gebeligim en fazla 4 haftalik
  Ishal ve atesim var cok usuyorum
  14 luk kullandim 24 tablet

  1. Ben bu sabah 10 da kullandım 2 tablet yuttum bır saat arayla da ıkı tane fitil olark kullandım. Adet sancısı gıbı sancım var. Ama asırı miğdemmm bulanıyor. Kanama başladı bıraz bıraz. Sonucu aktarırım

 25. bende almak istiyorum bu ilacı ama daha 3 haftalık hamileyim lütfen bilgi verirseniz sevinirim ücret konusunda

  1. Bana göndere bilir misiniz ben ilaçtan ili yane kullandım çok hafif bi kanama oldu ama düşük oldu mu olmadı mı bilmiyorum midem çok bulanıyor yardım edin bana

  1. Canım ben 4 adet kullandım ıkı ağızdan aldım yarım saat sonra fitil bır yarımada sonrada son ılacı yıne fitil olarak kullandım

 26. Sedat bey size ne kadar dua etsem yinede az ..ilk başta o kadar güvensizlik le verdimki siparişi anlatamam ama sağ olsun ne zaman aradıysam cvp verdi Sedat bey…ve düsügüm gerçekleşti. ……

 27. Sen beni ölümlerden kurtardin.
  En zor zamanimda yanımda oldun
  7 saat sonra işlem tamamlandı.
  Ne zaman aradıysam
  Sabırla dinledin
  Kimseye güvenmiyor dum
  Senin sayende kendime geldim
  Allah sizin gibi dürüst insanları hiç eksik
  Etmesin

 28. Bu ilaçtan acil bende istiyorum ama iletişim numarasi yok, lütfen bana ulaşabilir misiniz…

  1. Bu ilactan bende var ve orj yunaistandan 2 kutu getirttim ambalajinda barkodlu duruyor satiliktir ihtiyaci olana mail adrsim ***men******@yandex.com en iyi fiyati verene verebilirm 2017 son kullanma talimati var

 29. Merhaba ben ticartini yapmiyorum ihtiyactan aldim sorun cozuldu fazlam kaldi isteyene verebilirim

  1. Kusura bakmayın gecenin bu saatinde rahatsız ettim.Ben arıyorum hiç bir yerden bulamadım.Lütfen fazla var demişsiniz bana yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Lutfen bana gonderir misiniz lutfn ya maddi durumdan dolayi alamiyorm cok dua ederim size cok ihtiyacim var lutfn ????

 30. Arkadaslar bu ilac Azerbaycan,Bakude de var.yani her kisi kac tane istiyosa o kadar aliyo.Genellikle 2 tanesi dil altina 2 si vajinaya yerlestiriliyor ve bi kac saat icinde hamilelik sonlaniyo.

 31. Merhaba ben nişanlı ile ilişkiye girdim ve 3 haftalik hamileyim internetten siparis vermeye korkuyorum kullanan varsa anlatabilirse çok sevinirim yan etkisi varmı riskli mi bilmiyorum reşit değilim hastane yede gidemem yardım edin lutfen

  1. Canım korkmaya gerek yok panik yapma adet görüyoruz ya ondan biraz daha sancılı geçiyor. abiye ara anlat çözüm olur kesin

 32. Peki parca kalma riski varmı kaldığını nerden anlicam kalırsa ne yapıcam dediğim gibi reşit değilim hastaneye gidemem

 33. Merhabalar nasil yapicam bilmiyorum ama yardiminiza ihtiyacim var bu gebeligi sonlandrmam lazim bana yardim edin

 34. Bu ilacın kullanımı yasal olarak sıkıntı çıkarırmı ?
  Normalde 1 aylık olduğu için aldırmak yasal olarak yasak değil ama
  eşim istiyor ben istemiyorum bu ilacı kullanmamla ilgili benden davacı olursa bir sıkntı yaşarmıymıym

 35. ARKADASLAR SAKIN BU SİTE DISINDA BASKA SİTEDEN ALMAYIIN BEN BİZZAT YASADIM HEPSİ DOLANDIRICI ASPİRİN GONDERİYOLAR SİZ BU SAYFAYA GUVENİN HERTURLU YEMİNİ EDERİM COOK VOOK SAGOL

  1. Esra hanim çok tesekkur ederim sayenizde kurtuldum
   Sadece biraz ağrı oda olmazsa olmaz herşey için minnettarım çok ilgilisiniz

 36. Ilac a nasil ulasirim arkadaslar kullananlar nasil oldu düşük ani biraz anlatin lutfen
  Esimden saklamk zorundayim lütfen yardim edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir